Panele frontowe dotykowe

Panele frontowe dotykowe

Dynamiczny rozwój technologiczny we wszystkich niemalże branżach poprzez elektronikę, budownictwo, farmaceutykę oraz energetykę, potrzebuje nowych, prostych i intuicyjnych rozwiązań. Panele czołowe/frontowe/dotykowe wykonywane w naszej firmie, spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa oraz oczekiwania firm, które z nami współpracują.

Jakiego rodzaju panele produkuje nasza firma?

Panele frontowe/czołowe spełniają ważną funkcję użytkową. Chronią schowane za nimi wyświetlacze, elektronikę, świecące diody. Podkreślają one estetykę danego urządzenia. Najnowocześniejsze panele to takie, które umożliwiają sterowanie urządzeniem za pomocą dotyku.

Ten typ paneli określamy jako płaskie twarde lub miękkie. Miękki panel może posiadać niewielkie przetłoczenia, które uwidaczniają dany obszar jako przycisk. Produkcję panelu rozpoczyna się drukowaniem arkuszy folii poliwęglanowych lub poliestrowych. Nadruk wykonujemy metodą sitodruku, tampondruku lub bezpośrednio drukiem UV. By chronić nadruk przed szkodliwymi czynnikami i mechanicznymi uszkodzeniami, wytwarza się go w odbiciu lustrzanym, czytelnym po odwróceniu arkusza. Tak przygotowany materiał wycinamy na specjalnych ploterach CNC oraz za pomocą pras i wykrojników. Przetłoczenia wykonywane są za pomocą pras z wykorzystywaniem podgrzewanej matrycy i patrycy. Panele twarde (materiał PC, PMMA) charakteryzują się jeszcze większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wahania temperatur, wilgoć oraz promieniowanie UV. Technika zadruku jest taka sama, jak w przypadku paneli miękkich.

Panele kontrolne/czołowe/frontowe wykonujemy przy wykorzystaniu takich tworzyw jak:

  • PC (poliwęglan)
  • PMMA (plexi)
  • folia poliwęglanowa
  • folia poliestrowa